Životopis (CZ)

8. august 2014 at 23:25 | Anny |  Life
{English version here}


Emma (celým jménem Emma Charlotte Duerre Watson) se narodila 15. dubna 1990 v Paříži, kde také prvních pět let svého života žila. Po rozvodu svých rodičů Jacqueline a Chrise se spolu se svou mámou a bratrem přestěhovala do Oxfordu v Anglii. Zde navštěvovala základní školu s možností výuky divadelních umění.Když jí bylo devět (rok 1999), přijeli do její školy zaměstanci castingové agentury kvůli náběru dětí na natáčení prvního filmového zpracování knižního trháku Harryho Pottera. Malou Emmu doporučila její učitelka divadla. Pouhé vyfocení se za několik týdnů změnilo, když Emma byla pozvána na svůj první casting, kterého se musela na konci zúčastnit celkem osmkrát. Poté byla pozvána do kanceláře Davida Heymana a bylo jí řečeno, že je takzvanou 'preferovanou kandidátkou na roli Hermiony', tato zpráva ji potěšila, i když neměla tušení, co to je. J.K. Rowlingové, která se na filmové verzi Harryho Pottera podílela, záleželo hodně na spolusouhře a harmonii mezi představiteli ústředního tria, a proto musela Emma projít ještě několikami zkouškami, aby se skutečně ověřilo, že mezí ní, Danielem Radcliffem a Rupertem Grintem opravdu ta chemie fungovala. Poté už jen chybělo námi známé trio nafotit a rozeslat do světových deníků. A tímto vlastně Emmina herecká kariéra začala.


V průběhu let legendy zvané Harry Potter, kterou snad netřeba představovat, se Emma dále učila hereckému umění pod dohledem režisérů nejdřívě Chrise Columba, později Alfonse Cuaróna, Mika Newella a nakonec Davida Yatese. Její první herecká zkouška na jiném poli než Harry Potter byl pro Emmu komorní film britské televize iTV Baletní střevíčky z roku 2007, kde si zahrála jednu z hlavních rolí. Pro Emmu to byla opět nová zkušenost, jelikož byla zatím zvyklá jen na velkolepého blockbusterového Harryho Pottera, z kterého najednou přesedlala na nízkorozpočtový film.


K Harrymu Potterovi se samozřejmě opět vrátila, neboť jsme v roce 2007 a to znamená, že teprve vyšel Fénixů řád. Emma si ještě v mezidobí bokem střihla v roce 2008 dabing Princezny na hrášku v animované pohádce Příběh o Zoufálkovi. Zbývaly ještě tři filmy (aneb chytrý tah Warner Brothers, kdy nešlo jen o peníze) a to, samozřejmě, znamenalo, že Emmu čekaly další tři roky natáčení.

Z Harryho Pottera byl do té doby ještě větší trhák než předtím. Vše se chýlilo do finále. Postavy nám dospěly, v případě již dospělých herců zestárli, někteří bohužel zemřeli. Emma Watson svou poslední klapku (červen 2010) využila jako konec éry a symbolicky si v červenci 2010 ostříhala svoje vlasy, které se za tu dobu staly jejím poznávacím znamením. Sama se vyjádřila, že některé ženy si ostříhají vlasy když si projdou rozchodem, a ona právě prožívala rozchod s Harrym Potterem. A že byl čas na změnu.


V říjnu 2010 natáčela Emma film Můj týden s Marilyn, kde hrála malou roli kostymérky Lucy (5 minut celkového času na plátně). Ve filmu se také objevil její někdejší kolega z Tajemné komnaty, Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart), a také Zoë Wanamaker (Madame Hoochová).


Okolo této doby toho začalo být na Emmu moc. Kromě hraní se věnovala také modelingu, byla modelkou Burberry kolekce podzim/zima 2010, promovala značku People Tree a stala se tváří Lancôme. Samozřejmě také chodila do školy. Jednou z věcí, na kterých si zakládala, bylo udržet si status 'normálního člověka' za všech okolností. Nechtěla být někým jiným jenom proto, že byla slavná. Zkoušky GCSE (nejdůležitější středoškolské zkoušky v Británii) zvládla s osmi známkami A* a dvěma známkami A. Čili jednoduše excelovala. Po ukončení Harryho Pottera se také přihlásila na Brownskou univerzitu v USA (důvodem zde byla možnost volby více předmětů). Emma v této době opravdu zvažovala opustit hereckou dráhu.

Za zlom zde vděčíme spisovateli Stephenovi Chboskymu, autorovi knihy Ten, kdo stojí v koutě, jejíž filmovou adaptaci právě chystal. Emma sama řekla své agentce, aby za ní chodila jen s naléhavými věcmi. Když si ale přečetla scénář k tomuto filmu, nedalo jí to, a roli Sam ochotně přijala a díky Stephenovi se zase ocitla v roce 2012 na hereckém výsluní po boku Logana Lermana a Ezry Millera.


A již se dostáváme do roku 2013, kdy na filmových plátnech objevila hned dvakrát. A sic poprvé, jako Nicki, členka rabovací party The Bling Ring ze stejnojmenného filmu natočeného podle skutečných událostí, na kterém spolupracovala s režisérkou Sofií Coppolou a podruhé, kdy samu sebe ztvárnila v katastrofické komedii Setha Rogena a Marka Wahlberga Apokalypsa v Hollywoodu.Rok 2014 zatím pro Emmu znamenal velký debut v biblicko-nebiblickém velkofilmu Noah Darrena Arronofskeho, který ji svými nároky dotlačil až na okraj jejích hereckých sil, jehož zásluhou v tomto filmu podala fantastický a všemi opěvovaný výkon, který nezbledl ani mezi takovými hereckými elitami jako jsou Russell Crowe, oscarová Jennifer Conelly či Anthony Hopkins. Jako její nevlastní bratr se představil opět Logan Lerman a jejího partnera si zde zahrál Douglas Booth.


V květnu 2014 odpromovala Emma z prestižní Brownské univerzity s titulem z anglické literatury. Slavného ceremoniálu se zúčastnila se svou maminkou a s bodyguardkou v převleku. Na svůj osoní Twitter také umístila svou fotku s klasickou čapkou.


V nynější době se Emma podílí na natáčení thrilleru Alejandra Amenabára Regrese a zasazuje se o práva žen a rovnoprávnost jako ambasadorka Dobré vůle Spojených národů.


© emmawatson.blog.cz
Pokud kopírujete, prosím opravdu uveďte zdroj. Celý článek jsem psala z hlavy a ačkoliv se to nezdá, nějakou dobu to trvalo. Děkuju :)

Všechny obrázky jsou převzaty z originálních adres a nejsou moje.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama